منافع استقرار مدیریت زنجیره تامین

منافع استقرار مدیریت زنجیره تامین

منافع استقرار مدیریت زنجیره تامین(SCM)

 مدیریت زنجیره تامین بر روی تمامی ابعاد  یک کسب و کار اثر دارد. اگر بخواهیم از نگاه ایجاد ارزش به این مفهوم نگاه کنیم، مطالب زیر از مهم ترین مواردی است که با استقرار بهینه یک سیستم زنجیره تامین اجرایی می شود:

رشد سود دهی: این موضوع از طریق دریافت سفارش صحیح، پشتیبانی به موقع و صحیح از فرآیند  فروش و توسعه محصول جدید ایجاد می شود. بر اساس بررسی های انجام شده ناکارآمدی مدیریت زنجیره تامین منجر به اتلاف منابع تا 25 درصد هزینه های عملیاتی یک شرکت می شود. در شرایطی که حاشیه سود یک شرکت سه تا 4 درصد است، با انتخاب راهکارهای مناسب در کاهش هزینه های تامین میزان حاشیه سود می تواند تا دو برابر گردد.

کاهش هزینه های سرمایه در گردش: افزایش گردش انبار، مدیریت دریافت و پرداخت، کاهش روزهای تامین موجودی،  افزایش سرعت بازگشت پول از مواردی است که با اجرای SCM به آن می رسیم. به عبارتی دیگر با کاهش چرخه بازگشت پول، میلیاردها تومان جابجا می شود.

 افزایش کارایی سرمایه گذاری اولیه:  به معنای ایجاد شبکه های بهینه است. مثلا  اطمینان خاطر از تعداد انبار ها در جاهای مناسب یا برون سپاری کارکردهایی که حس اقتصادی خوبی را ارایه می دهد.

کاهش هزینه های مالیاتی  جهانی:  در ابعاد جهانی میلیاردها دلار از این طریق صرفه جویی می شود. با انتخاب صحیح مراکز عرضه و تخصیص صحیح دارایی به آن ها ذخایر عظیمی شکل می گیرد.

کاهش هزینه های روزمره:  تمرکز این بخش بر اتخاذ استراتژی صحیح بر روی عملیات روزانه است. بر اساس تحقیقات متخصصین دانشگاه MIT منافع حاصل از اجرای SCM بر روی کاهش هزینه هایی مثل مدیریت انبار، جابجایی ها، بسته بندی، بهبود خدمات از طریق تکنیک هایی مثل تحویل به موقع، سفارشی سازی است.

معرفی لینک های مرتبط

  • جهت مشاهده قابلیت های ماژول تامین برهان اینجا را کلیک نمایید.
  • جهت مشاهده مستندات آموزشی برهان نوین اینجا را کلیک نمایید.
  • جهت مشاهده مقالات و مستندات عمومی اینجا را کلیک نمایید.
  • جهت دریافت کاتالوگ برهان اینجا را کلیک نمایید.
  • جهت آشنایی با قابلیت های سیستم سفارشات خارجی اینجا را کلیک نمایید.